Kotlina Natury

Dobre jajo

Dobre jajo – Naturalnie pomagamy!

Każde dziecko potrzebuje bogatej i zróżnicowanej diety, by mogło rosnąć i rozwijać się prawidłowo. Chcemy by wszystkie dzieci jadły zdrowo – codziennie. Dlatego postanowiliśmy dzielić się tym co mamy najlepsze – Dobrymi jajami Kotliny Natury.

Kotlina Natury jest producentem jaj z chowów alternatywnych. Pochodzimy z Sudetów i nade wszystko cenimy sobie naturalność, umiar i zdrową dietę. Produkujemy Dobre jaja – w naturalnym obszarze Przedgórza Sudeckiego, dbając, by nasze nioski żyły w komfortowych warunkach, miały dostęp do wybiegu i najlepszej paszy. Dbamy o ich zdrowie, dzięki czemu powstają prawdziwe „kapsuły zdrowia” – Dobre jaja.

W ramach akcji Dobre Jajo od 1 października będziemy przekazywali jaja z wolnego wybiegu do domów zajmujących się opieką nad dziećmi na terenie całej Polski. Możesz nam w tym pomóc! Dołącz do nas – nawet nie wiesz jakie to proste. Wystarczy, że wybierając jaja w sklepie sięgniesz po opakowanie oznaczone logiem akcji Dobre Jajo – a my zrobimy resztę!

Szykujemy się na przekazanie tysięcy jaj! A to dopiero początek! Mamy nadzieję, że jak najwięcej z Was dołączy do akcji Dobre Jajo i będziemy mogli zaprosić do akcji kolejne instytucje i razem będziemy dzielić się z nimi dobrem! Jaja trafią do dzieci mieszkających w 7 ośrodkach: SOS Wioski Dziecięce w Kraśniku, Siedlcach, Biłgoraju, Ustroniu, Karlinowie, a także do Domu Dziecka w Oławie i Domu Dziecka w Wilkowie.

Dlaczego jaja są tak ważne w diecie dzieci?

Jajo jest „kapsułą zdrowia”, zawierającą składniki mineralne ważne w rozwoju ciała młodego człowieka. Dzieci, które regularnie spożywają jaja, są zdrowsze, rosną szybciej, a ryzyko wystąpienia karłowatości znacznie się u nich zmniejsza. To wszystko dzięki składnikom zawartym w jaju: zdrowe kwasy tłuszczowe, witaminy, minerały, białko oraz luteina. A udowodnili to m.in. amerykańscy naukowcy z Uniwersytetu Waszyngtońskiego.

Jakie jaja przekazujemy dzieciom?

Do dzieci trafią jaja z wolnego wybiegu, ponieważ nie tylko dbamy o zdrowie dzieci, ale również o dobrostan zwierząt. Najczęściej wybierane w Polsce są jaja oznaczone symbolem 3, ze względu na ich cenę. Chcemy popularyzować zerówki i jedynki, ponieważ właśnie te kurki żyją w najlepszych warunkach. Stawiamy na równi szczęście naszych niosek i troskę o najmłodszych.

Dzięki Tobie Kotlina Natury przekazuje dzieciom Dobre jaja z wolnego wybiegu, które staną się częścią wartościowego posiłku. Dziękujemy, że nam pomagasz!