Kotlina Natury

Jajo w życiu

Kapsuły dobra pomagają potrzebującym


KAPSUŁY DOBRA POMAGAJĄ POTRZEBUJĄCYM – WSPIERAMY FUNDACJĘ SZKOŁA NA WIDELCU

JAJO JEST „KAPSUŁĄ ZDROWIA” PEŁNĄ WARTOŚCI ODŻYWCZYCH: MINERAŁÓW I WITAMIN, 

NIEZBĘDNYCH W ZBILANSOWANEJ DIECIE. NA CO DZIEŃ DZIELIMY SIĘ Z WAMI WIEDZĄ, POMYSŁAMI KUCHENNYMI, DOBRYM SŁOWEM  I RADAMI, W KTÓRYCH JAJO ODGRYWA GŁÓWNĄ ROLĘ. POSTANOWILIŚMY NIE POPRZESTAWAĆ TYLKO NA SŁOWACH, ALE TEŻ ZAINWESTOWAĆ W CZYNY. DLATEGO TYM RAZEM, W TYM SZCZEGÓLNIE TRUDNYM DLA NAS OKRESIE, PANDEMII CHCEMY DZIELIĆ SIĘ TAKŻE NASZYM NAJWIĘKSZYM DOBREM – JAJAMI KOTLINY NATURY, KTÓRE TERAZ STAŁY SIĘ „KAPSUŁAMI DOBRA”!

Jesteśmy niezmiernie dumni, że wraz z fundacją Szkoła na widelcu możemy pomóc rodzinom z Warszawy. Od kwietnia dołączyliśmy do projektu fundacji „Paczka dobra” w ramach którego najbardziej potrzebujące rodziny otrzymują pakiet produktów spożywczych wraz z przepisami, które pozwalają na przygotowanie pięciu pełnowartościowych obiadów dla całej rodziny.

Akcja Paczka dobra jest odpowiedzią na sygnały jakie docierały do fundacji w pierwszych tygodniach pandemii, czyli braku dożywiania dzieci w szkołach, jako przyczyna utrudnionego dostępu do jedynego ciepłego posiłku w ciągu dnia. Dla wielu dzieci, szkoła była jedynym miejscem gdzie mogły zjeść coś ciepłego na obiad. Zaprojektowane przez Fundację „Paczki dobra” składają się z warzyw oraz produktów potrzebnych do przygotowania 5 prostych i zdrowych obiadów. Do paczek dołączona jest instrukcja przygotowania posiłków – tak by starsze dzieci były w stanie samodzielnie przygotować posiłek dla całej rodziny.

Wiemy, jak dużą rolę w naszej odporności odgrywa pełnowartościowe i regularne jedzenie, dlatego dokładamy swoją „cegiełkę” do paczek w postaci jaj. Wartości odżywcze znajdujące się w jajach pomogą utrzymać zbilansowaną i bogatą w witaminy dietę, która jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania  organizmu. Wierzymy, że dzięki udziałowi w inicjatywie Szkoły na widelcu uda nam się zdjąć choć trochę ciężaru z barków osób dotkniętych skutkami pandemii.

#pomagajMY

Wy też możecie pomóc! Jeśli macie taką możliwość i chcielibyście wesprzeć inicjatywę Szkoły na widelcu możecie wpłacić dobrowolny datek na zbiórkę fundacji. Pozwoli ona na zakup innych produktów niezbędnych do stworzenia pełnowartościowych posiłków dla potrzebujących rodzin. Fundacja od końca marca do połowy kwietnia dostarczyła już 219 Paczek Dobra i dzięki nim powstało 4380 posiłków! Z Waszą pomocą będziemy mogli obdarować jeszcze więcej osób!

https://zrzutka.pl/t69pfc

Jajo w życiu

Jajo w sztuce

Jajo w życiu

Karnawał z jajem