Kotlina Natury

O Kotlinie

Dlaczego warto sięgać po jaja z chowów alternatywnych?

CORAZ WYŻSZA ŚWIADOMOŚĆ TEGO, JAK WAŻNA DLA ZDROWIA JEST ZBILANSOWANA DIETA SPRAWIA, ŻE CHĘTNIEJ SIĘGAMY PO PRODUKTY NATURALNE I EKOLOGICZNE. NA ICH JAKOŚĆ WPŁYW MAJĄ WARUNKI, W JAKICH POWSTAJE ŻYWNOŚĆ. NIE BEZ POWODU JAJA POCHODZĄCE Z CHOWÓW ALTERNATYWNYCH KOJARZYMY Z WYSOKĄ JAKOŚCIĄ, ZDROWIEM I BOGATĄ ZAWARTOŚCIĄ W SKŁADNIKÓW ODŻYWCZYCH.Jaja z chowów alternatywnych – co to oznacza?

Mianem alternatywnych określa się wszystkie rodzaje chowów kur, z wyjątkiem konwencjonalnego – klatkowego (oznaczenie „3” na skorupce jaja). Jest to więc zarówno hodowla ściółkowa (oznaczenie „2”), wolny wybieg (oznaczenie „1”), jak i chów ekologiczny (oznaczenie „0”). W tej kategorii mieści się również hodowla bardzo wymagających kur zielononóżek.

Jaja z chowów alternatywnych to jakość oraz zdrowie

Przeprowadzono wiele badań, które udowadniają, że jaja znoszone przez kury z chowów alternatywnych zawierają więcej cennych składników, takich jak luteina czy kwasy tłuszczowe omega 3, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Jaja takie mają także więcej witaminy E, A oraz beta karotenu, za to mniej cholesterolu i tłuszczów nasyconych.

Jaja z chowów alternatywnych to troska o dobrostan zwierząt

Poza argumentami czysto zdrowotnymi, za sięganiem po jaja z chowów alternatywnych przemawiają jeszcze względy wynikające z proekologicznego trendu produkowania żywności w zgodzie z naturą. Dlatego również i z etycznego punktu widzenia warto zapłacić nieco więcej za jaja z chowów alternatywnych, wiedząc że pochodzą od naprawdę szczęśliwych kur. A takie właśnie są kury Kotliny Natury. Wierzymy, że troska o naturę, zarówno produkt jak i dobrostan zwierząt owocuje najlepszym smakiem na jaki zasługują nasi świadomi konsumenci.