Misją Kotliny Natury jest inspirowanie niecodziennymi smakami. Łączymy ją z nieustannym odkrywaniem prawdziwego potencjału jaja, a doznaniami dzielimy się z Wami. Poniżej prezentujemy wybrane przepisy, które zabiorą Was w kulinarną podróż przez różnorodne kompozycje smakowe.
Przepisy
z Kotliny Natury
PRZEPISY Z KOTLINY NATURY
Austriacka tarta z Linzu
Składniki
Przygotowanie
Ciasto
Ubijamy mikserem masło z cukrem przez ok. 10 minut. Wybijamy jajka, oddzielając żółtka, które dodajemy jedno po drugim do masy maślanej. Kolejno dodajemy wszystkie pozostałe składniki, poza płatkami migdałowymi. Wyrabiamy ciasto do uzyskania jednolitej masy. Całość rozdzielamy na dwie części – jedna większa od drugiej. Formujemy w płaskie krążki, zawijamy w folię i wstawiamy na kilka godzin do lodówki.
Krem
Do garnka wsypujemy żurawinę lub borówkę i zasypujemy cukrem. Dodajemy skórkę otartą z pomarańczy, wyciśnięty z nich sok oraz pozostałe przyprawy. Przykrywamy i doprowadzamy do wrzenia na mocnym ogniu. Zmniejszamy płomień, odkrywamy i gotujemy do czasu, aż owoce zmiękną. Ugniatamy nieco tłuczkiem i gotujemy jeszcze ok. 15 minut, aż płyn zgęstnieje. Studzimy i wyciągamy twarde przyprawy.
Formę na tartę smarujemy cienką warstwą masła i delikatnie oprószamy mąką. Mniejszy kawałek ciasta rozwałkowujemy na posypanej mąką stolnicy na grubość ok. 4 mm. Ostrożnie zawijamy ciasto na wałek i przekładamy do formy. Wylepiamy boki formy, przejeżdżamy wałkiem po rantach, aby odciąć nadmiar ciasta. Ciasto w formie wkładamy na 20 minut do zamrażalnika.
Większy kawałek ciasta wałkujemy na taką samą grubość. Wycinamy z niego paski lub inne kształty przy pomocy foremek. Na zmrożony spód wykładamy nadzienie i dekorujemy paskami ciasta. Posypujemy płatkami migdałowymi i pieczemy w 180 stopniach przez ok. 40 minut. Ciasto powinno być zarumienione, a nadzienie wyraźnie bulgotać. Po ostudzeniu całość posypujemy cukrem pudrem.