Na całe szczęście w spożywczych jajach nie znajdziecie żadnych niespodzianek, ponieważ podczas ich sortowania są dokładnie prześwietlane, aby tej niespodzianki uniknąć. Jednak są inne jaja z niespodzianką znane na całym świecie.

To oczywiście nic innego, jak czekoladowe jajka z niespodzianką w środku. Tymi niespodziankami są najczęściej minizabawki lub figurki do zbierania, które od lat kolekcjonują pokolenia dzieci z różnych stron świata. Te jajka znamy wszyscy, nie musimy ich już bardziej przedstawiać. Ale czy wszyscy wiemy, skąd one pochodzą?

To produkt włoskiej firmy Ferrero, a sam Andre Roche, francuski artysta, zaprojektował ich formę. Na całym świecie jajka te mają jedną wspólną nazwę – Kinder, czyli dziecko.

Produkowane są od 1974 roku, a w ich wnętrzu można zawsze znaleźć zabawkę, jednak dla kolekcjonerów najważniejsze są ręcznie malowane figurki tematyczne, do znalezienia w co piątej niespodziance.Figurki w jajkach zmieniają się co sezon i są zazwyczaj związane ze światowymi premierami filmów dla dzieci.  

Wybierając się w podróż dookoła świata, możecie być pewni, że czekoladowe jajko niespodziankę zjecie praktycznie w każdym kraju, co jednak ciekawe, dotychczas nie uraczycie ich w Stanach Zjednoczonych, ponieważ na tamtejszym rynku zakwestionowano podawanie zabawek wewnątrz produktów spożywczych. Dopiero niedawno udało się obejść ten przepis i od roku 2018 w USA dostępne będą jajka niespodzianki w nieco zmodyfikowanej wersji - pół jajka będzie wypełnione czekoladą, a druga połowa, pozbawiona czekolady, będzie miejscem, w którym znajdzie się zabawka :)

Save to PDF
loader