Kotlina Natury

Dobre jajo

Podaruj dzieciom posiłek – to banalnie proste!

Nieodpowiednia dieta jest globalnym problemem, który dotyczy grona ludzi na całym świecie i najbardziej narażone przez nią są dzieci. Wielu opiekunów potrzebuje wsparcia w przygotowaniu swoim podopiecznym zbilansowanych posiłków. Brak odpowiednich produktów żywieniowych w młodym wieku jest ogromnym problemem: młody organizm dojrzewa i potrzebuje odpowiedniej ilości kalorii i wartości odżywczych dla właściwego rozwoju. Dzięki zdrowej diecie, dzieci mogą lepiej przyswajać wiedzę i właściwie się rozwijać.

Jajo jest żywieniowym „must have’ie” w zdrowej i zbilansowanej diecie, zwłaszcza w jadłospisie rosnącego, młodego człowieka. Dzieci, które regularnie spożywają jaja, są zdrowsze, rosną szybciej, a ryzyko wystąpienia karłowatości znacznie się u nich zmniejsza, a udowodnili to m.in. amerykańscy naukowcy z Uniwersytetu Waszyngtońskiego.

Kotlina Natury jest producentem jaj z chowów alternatywnych, więc postanowiliśmy wesprzeć organizacje opiekujące się dziećmi w tym trudnym zadaniu i dzielić się tym co mamy najlepsze! Tak powstała akcja Dobre Jajo, w ramach której Kotlina Natury przekazuje jaja z wolnego wybiegu do domów zajmujących się opieką nad dziećmi, prowadzonych przez Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce oraz Domy Dziecka w Oławie i Wilkowie.

Możesz nam w tym pomóc! Wystarczy, że wybierając jaja w sklepie sięgniesz po opakowanie oznaczone logiem akcji Dobre Jajo – a my zrobimy resztę!

Obejrzyj nasz film i zobacz jakie to proste!